2011թ-ի Դեկտեմբերի 30-ին` Ամանորի նախօրեին, "Օգնեմ" հիմնադրամի աշխատակիցները անակնկալ նվերներով և ծաղրածուների ուրախ խմբի ուղեկցությամբ այցելեցին հիվանդ երեխաներին: Երկու հիվանդանոցների` Ռ. Հ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի մանկական բաժանմունքի և "Մուրացան" համալսարանական կլինիկայի քիմիոթերապիայի բաժանմունքի երեխաների համար կազմակերպվեց փոքրիկ հանդիսություն` ուրախ խաղերով, հանելուկներով, մրցույթներով ու մրցանակներով: Երեխաները զվարճացան, պատմեցին գալիք տարվա հետ կապված իրենց երազանքների ու սպասումների մասին: Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Էդգար Գյանջումյանը փոքրիկներին նվերներ հանձնելով մաղթեց, որ գալիք տարին լինի առողջության, հույսի ու բարության տարի: Իսկ ծնողներին ևս մեկ անգամ հավաստիացրեց հիմնադրամի` աջակցելու պատրաստակամության մասին:
30.12.2011

30th December 2011, the eve of New Year, staff of the fund "Ognem" with presents and accompanied by a hilarious troupe of clowns visited sick children. In two hospitals - the Blood Center named after R. Yolyan and chemotherapy clinic of University Hospital "Mouratsan" for children was arranged a small celebration with games, puzzles, contests and prizes. The children had fun and talked about their dreams and expectations for next year. The president of foundation's trustees' board Edgar Gyanjumyan giving presents to children wished that the coming year was a year of health, hope and kindness. And once again assured parents in the readiness of the fund to support them in difficult times.
30.12.2011